Refakatçi Nedir ? Ankarada Refakat Hizmeti

                 Refakatçi; Günlük yaşantıda kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla Hasta ve yaşlıların çeşitli nedenlerle kesintiye uğrayan sağlığın yeniden kazandırılması, yaşam standartlarının korunması ve sürdürülmesini amaçlar. Yaşlı nüfus ve kronik hastalıkların artışı; iç içe olan bu iki grubun tıbbi takip ve bakım ihtiyacının artmasını Refakat Hizmetini de beraberinde getirmiştir. Dünya da ve ülkemizdeki covid 19 salgını nedeniyle refakat hizmeti ve refakatçi işleri yoğunluk kazanmıştır. Ancak hastanede veya evde covid hastasına gönderilen refakatçi , refakat hizmeti bittikten sonra 20 günlük karantinaya girmektedir. Bunun yanında ölümcül bir hastalık olan bu salgına refakatçi bulmak işi de refakat Ankara firmamız için zor olmaktadır.

Yaşlılar için Refakat

Kimi yaşlılar çağımızın hastalıklarına yakalanarak akli ve fiziki melekelerini kontrol edememektedirler.Kendi işlerini tek başlarına yapamadıkları için refakatçi hizmeti almak zorunlu hale gelmiştir. Yaşlıların kişisel yaşamlarını huzur ve güven içersinde sürdürebilmeleri maksadıyla ; Refakat hizmeti ve Refakatçiye ihtiyaç duydukları muhakkaktır. Bu ihtiyaca cevap verebilmek maksadıyla hasta ve yaşlılarımızın refakat hizmetini yapacak refakatçinin refakat konusunda deneyimli, belgeli, güvenilir ve yaşlı kişilere davranış biçimini çok iyi bilen şefkatli kişiler arasında seçilmektedir.

    Refakat ; evde refakat, Hastanede refakat , huzur evinde refakat ve tatil yerlerinde refakat olmak üzere çeşitli şekillerde refakatçi hizmet verilmektedir. Bu hizmeti yapan kişilere de; evde refakatçi, hastanede refakatçi, yatılı refakatçi, gündüzlü refakatçi, engelli hasta refakatçisi, yatalak hasta refakatçisi, yaşlı refakatçisi, Alzheimer hastası refakatçisi, Parkinson hasta refakatçisi, yoğun bakım hasta refakatçisi, palyatif bakım refakatçisi gibi refakatçilerimizle hizmet vermekteyiz. Ankara Refakatçi Firmamız ; Refakatçi konusunda deneyimli , hasta ve yaşlılara davranış biçimini çok iyi bilen, hasta ve yaşlılarımıza temel ihtiyaçları konusunda yardımcı olan ve kendi ailesinden bir bireye hizmet verir gibi merhametli ve şefkatli bir şekilde refakatçi hizmeti vermektedir. Refakatçi ; Ankara refakatçi firmamız aracılığıyla tecrübeli ve güvenilir refakatçi personel ile hizmet verilmektedir

 

yaşlı refakatçi görseli

Refakatçi Neleri Yapmalı?

  •  Refakatçi tarafından Hasta ve yaşlının hastalığına göre davranış biçiminin sergilenmesi, Refakatçi Hasta ve yaşlının doktoru tarafından verilen ilaçların zamanında verilmesi işlemini, Hasta ve yaşlının temel ihtiyaçlarının giderilmesi ( beden temizliği, yemek, altının bezlenmesi dahil ) refakat hizmetinin içerisindedir.
  • Refakatçi tarafından Hasta ve yaşlının yürüyebiliyorsa yürütülmesi ve sohbet edilerek iletişim kurulması, Hasta ve yaşlının beden egzersizlerinin fizyoterapistin gösterdiği ve önerdiği şekilde yaptırılması refakatçi nin sorumluluğundadır.
  •  Hasta ve yaşlının evinde veya hastane ortamında günlük ortalığın toparlanması da refakatçi tarafından yapılır.
  • Yapılacak tüm refakat hizmetleri bir plan dahilinde ve hasta ve yaşlı yakını ile irtibatlı olarak planlanır ve yapılır.

Refakatçi Seçimi ve İşe Yerleştirilmesi

  •  Hasta refakati yaptırmak isteyen hasta yakınları , evde refakat, Ankara hasta refakatçi iletişim bilgilerinde kayıtlı olan numaralardan iş ve meslek danışmanlarını arayarak hastaları ile ilgili bilgi verirler. İş ve meslek danışmanları hastanın bakım özelliğine göre hangi refakatçinin bu hizmeti yapabileceğini , bakım ücretini konusunda hasta yakınına bir teklif sunar.
  • Ankara hasta refakatçi firmasına davet edilerek hastanın özelliğine göre hastaya bakabilecek hasta refakatçi planlanır ve bu refakatçi hasta sahibi yüz yüze görüştürülür.
  • Ankara hasta refakatçi yetkililerine aracılık hizmet bedeli ödeyerek Arzu ederse bir sözleşme imzalayıp refakatçi hizmetine başlatabilir.
  • Refakatçi işe başladıktan sonra hasta yakını veya hasta ile anlaşamadığı takdirde gün içerisinde sınırsız ve ücretsiz refakatçi değiştirebilirler.